Balet pro Olomouc na Horním náměstí

Sdílet článek

Představení s názvem Balet pro Olomouc můžete shlédnout už 11. září 2020 na Horním náměstí v Olomouci. Co vás čeká?

Exkluzivní baletní open air galakoncert s hvězdami baletu Moravského divadla Olomouc? Ano, i to je jeden z bodů programu Dnů evropského dědictví, které budou probíhat v září 2020 v Olomouci. V pátek 11. 9. 2020 se na Horním náměstí představí akce s názvem Balet pro Olomouc. Pokud tedy máte rádi taneční styl balet, neváhejte.

Balet pro Olomouc představí známé tanečníky i nové posily

Uvidíte klasická i moderní díla, která baletní soubor Moravského divadla Olomouc připravil speciálně pro tento večer. Během představení můžete zhlédnout tanečníky, které znáte z inscenací Moravského divadla, společně s novými zahraničními posilami baletního souboru.

V klasickém repertoáru se tanečníci představí např. v Grand Pas Classique z baletu Raymonda nebo v pestrobarevných pas de deux z baletů Le Corsaire, Giselle či Plameny Paříže. Z moderního balíčku vám nabídneme trio ze slavného filmu Moulin Rouge – El Tango de Roxanne nebo duet J. Brela Ne me quitte pas z připravované podzimní premiéry Petra Zusky Sólo pro tři. Baletní gala pod širým nebem na olomouckém Horním náměstí slibuje nevšední zážitek. Neváhejte zahájit divadelní sezonu z baletem Moravského divadla Olomouc.

Dny evropského dědictví nabízí zajímavý program

Pokud se vám po skončení baletního představení ještě nebude chtít domů, můžete zůstat a shlédnout speciální videomappingovou show s názvem Modlitba pro Olomouc. Právě ta totiž pohltí Sloup Nejsvětější Trojice k 20. výročí UNESCO. Tento zážitek pro vás připravili ve spolupráci s městem Olomouc vizuální umělci ze sdružení HUCOT. Jeho členové jsou již přes 10 let aktivně činní ve světě audiovizuální kultury, nejen svoji uměleckou prací, ale také jako organizátoři kulturních akcí zaměřených na nová média.

V dalším programu Dnů evropského dědictví najdete např. koncerty Kataríny Knechtové, Ondřeje G. Brzobohatého s kapelou & Elis Mráz j.h., divadlo pro malé i velké v nádvoří radnice, tvůrčí dílny pro děti, filmové projekce v Letním kině, FlerJarmark, atd.

Kompletní program Dnů evropského dědictví najdete na webových stránkách ded.olomouc.eu.

Loading


Sdílet článek