Street Dance i doma? 331 Dance Studio Olomouc spouští Tanec Online

Sdílet článek

Tanec Online je nový projekt 331 Dance Studia Olomouc, který vás seznámí s tanečními kroky Hip Hopu nebo House Dance.

I současný lockdown má vliv na to, že se rozjíždí různé internetové projekty. Třeba Tanec Online, který má na svědomí oblíbená taneční škola 331 Dance Studio Olomouc. Velmi zajímavým způsobem vás seznámí s kroky tanečních stylů Hip Hop a House Dance.

Tanec Online učí taneční kroky jinak

Cílem projektu Tanec Online je seznámit začínající tanečníky s několika nejpopulárnějšími tanečními kroky. Kromě toho ale nebudou chybět ani varianty jednotlivých kroků a jejich kombinace, krátké taneční vazby / sestavy i nejrůznější taneční cvičení (dance workouty).

Díky Tanci Online se naučíte také to, jak se správně zahřát před taneční lekcí (tzv. warm-up), i to, jak se protáhnout a zvyšovat si tak svou flexibilitu (tzv. stretching). Warm-up a stretching by totiž měly být součástí každého tréninku, nejen tanečního. Bez ohledu na to, jakým tanečním stylům se věnujete nebo v jaké taneční škole tancujete.

A v čem je to tedy jiné? Na rozdíl od ostatních video tutoriálů totiž Tanec Online klade důraz i na pozadí jednotlivých tanečních kroků. Ke každému z nich existuje v sekci Taneční videa na webu www.331.cz samostatný článek. V něm se dozvíte informace o vzniku daného kroku, čím je inspirovaný, něco z historie, v jakých tanečních technikách se používá, atd.

Taneční kroky pro začátečníky

Způsob, jakým Tanec Online jednotlivé taneční kroky představuje, je opravdu unikátní. Není se ale čemu divit. Olomouc patří mezi centra pouličního tance (Street Dance) v České republice a lidé z 331 Dance Studia Olomouc byli vždy u všeho podstatného, co se tu dělo.

Je nutné poznamenat, že celý tento projekt je určený především začátečníkům. Nabízí jim možnost naučit se kroky tanečních stylů Hip Hop nebo House Dance i těm, kteří nemají možnost navštěvovat taneční kurzy naživo, což je samozřejmě nejlepší a videi jen těžko nahraditelná varianta. I v tomto případě ale platí, že je lepší tancovat doma než vůbec. Pohyb je totiž velmi důležitý.

Na své si ale díky projektu Tanec Online přijdou i pokročilejší tanečníci. A to právě díky doprovodnému textu, který odhaluje pozadí a souvislosti jednotlivých tanečních kroků. Mohou si tak doplnit znalosti z tanečních lekcí.

Loading


Sdílet článek