Smyslnost a nezkrotnost, to jsou latinskoamerické tance

Sdílet článek

Latinskoamerické tance je skupina tanců pocházejících především z Jižní a Střední Ameriky. A konkrétně které tance do této skupiny patří?

Vyznačují se rytmickou pestrostí a nezkrotností, sálají smyslností a citovým nábojem. Ano, přesně to jsou latinskoamerické tance.

Přenášení váhy z nohy na nohu zapříčiňuje typický pohyb pánve a kyčlí. Uzavřené držení není tak těsné jako u standardních tanců, pár stojí asi 15 cm od sebe. Převládá spíše otevřené postavení na vzdálenost délky paže.

Jaké znáte latinskoamerické tance?

Mezi latinskoamerické tance patří:

  • samba
  • rumba
  • chacha
  • paso doble
  • jive

Samba

Samba má kořeny v Africe, ale plně se rozvinula v Brazílii. Je plná vášně, ale i melancholie. Jako jediná zahrnuje bouncing – zhoupnutí v kolenou doprovázené pohybem kyčlí vpřed a vzad.

Rumba

Rumba svůj původ skrývá, nejvíce však evokuje horkou atmosféru kubánských tančíren. Základní pohyb kyčlemi symbolizuje erotické lákání.

Chacha

Chacha se projevuje rytmickou jednoduchostí a přeměnovým krokem (cha-cha-cha). Zrodila se na Kubě a inspirovala se bezstarostným flirtováním, kdy se zapojují i prsty a oči.

Paso doble

Paso doble, přestože se řadí mezi latinu, pochází ze Španělska. I laik zaznamená podobnost s pohyby toreadorů (partner) a s gesty z flamenca (partnerka).

Jive

Jive si vypůjčil důraz z rock-and-rollu, měkkost ze swingu a odvázanost z boogie woogie. Přestože vynechává akrobatické prvky, je fyzicky velmi náročný.

Latinskoamerické tance v televizi i naživo

Latinskoamerické tance jsou populární v televizních tanečních soutěžích typu StarDance aneb Když hvězdy tančí, ale i na tanečních soutěžích. Soutěže v těchto tancích jsou totiž často pastvou pro oči. Přiléhavé kombinézy tanečníků a zejména často pestrobarevné šaty tanečnic zahalující dnes obvykle jen minimum dávají vyniknout trénovaným krásným tělům vlnících se v exotickém rytmu latinskoamerické hudby.

Vyzkoušet si latinskoamerické tance ale můžete také na vlastní kůži, a to dokonce i v Olomouci. Stačí si vybrat v našem seznamu tanečních škol a přihlásit se do některého z tanečních kurzů.

Loading


Sdílet článek