Fun Dance Workout pro dospělé – zábavná forma cvičení se spoustou výhod

Sdílet článek

Chcete zhubnout nějaké to kilo, zlepšit si kondičku nebo jen prostě najít pohybovou aktivitu, která by vás bavila? Zkuste Dance Workout!

Jestliže vás odrazuje představa toho, že byste se měli dennodenně dřít při náročných trénincích, co od vás vyžadují kvanta potu, soustředění a úmorné opakování několika stejných cviků stále dokola, návštěva běžných posiloven nebude zřejmě nic pro vás. Pokud vás ale pohyb baví a zároveň nechcete cvičit sami, nabízí se pro vás elegantní a hlavně zábavné řešení – skupinové lekce Fun Dance Workout.

Co je to Fun Dance Workout?

Fun Dance Workout je přesně to, co byste od doslovného překladu tohoto názvu čekali, tedy zábavné taneční cvičení. Nenechte se ale zmást – ačkoliv se může zdát, že jde o pouhé tancování a kroucení se do rytmu, při kterém nevynaložíte žádnou větší námahu, jedna lekce Fun Dance Workoutu vás rychle vyvede z omylu.

Jen si vybavte, kdy naposledy jste tančili na déle než pár minut. I když na první pohled šlo jen o neškodný a nenáročný tanec, jistě to nebyla žádná hračka. Tancování je totiž pohyb jako každý jiný, při kterém se vám prokrví celé tělo a při kterém spolehlivě otestujete kapacitu svých plic. Stejné je to i s lekcemi Fun Dance Workout.

Hlavní náplní těchto skupinových lekcí je provádění cviků v rytmu svižné hudby, která určuje tempo cvičení. Jedná se tedy o aktivitu, kdy posilujete celé tělo, a to vše ve formě tance. Nedá se však říct, že jde o klasický tanec, jaký si pod tímto pojmem představíme.

Fun Dance Workout obsahuje cviky, které připomínají prvky běžného fitness, ale právě díky přítomnosti hudby jsou uzpůsobeny a sestaveny tak, aby co nejvíce připomínaly taneční choreografii. Cviky na sebe plynule navazují a tvoří jedinečný celek, a tím pádem se nejedná jen o mechanické opakování několika sérií.

V čem je Dance Workout jiný?

Ačkoliv se to nemusí na první pohled zdát, v porovnání s ostatními aerobními aktivitami si cvičení ve formě tance s přehledem zadá s těmi nejběžnějšími, jako je například běh či jízda na kole. Oproti nim je Fun Dance Workout nerepetitivní a jeho nespornou výhodou tedy je, že vás jen tak neomrzí, neboť každá lekce a sestava je unikátní, což o běžných pohybových aktivitách říct nelze. U nich se totiž moc variability nenajde, a proto je cvičení pomocí tance vhodné pro ty, kteří preferují, když se pohyb obměňuje, a mají rádi vzrušení z toho, co jim další den s tanečním cvičením přinese.

Pro koho je taneční cvičení vhodné?

Jestli se bojíte, že jste na Fun Dance Workout moc staří, neflexibilní, těžcí nebo nešikovní, můžete být v klidu. Toto cvičení je vhodné jak pro úplné začátečníky, tak i pro ostřílené milovníky fitness. Můžete cvičit dle svého uvážení a vlastního tempa a není důležité, abyste byli dokonalí. Stačí následovat pohybů instruktorů a snažit se je co nejlépe napodobit podle vlastních schopností. Hlavní je, aby vás cvičení bavilo, bylo pro vás výzvou a abyste se po dobře odvedené práci cítili spokojeně.

4 blahodárné účinky Dance Workout lekcí

Jak už bylo zmíněno, Fun Dance Workout není jen zábavnou formou pohybu, ale navíc nabízí velkou spoustu dalších výhod, jejichž výčet jen utvrzuje v tom, jak moc prospěšná aktivita to je. Má pozitivní účinky nejen na tělo, ale i na mysl a celkovou psychickou pohodu.

Posílení srdce

Cvičení formou tance výrazně zlepšuje srdeční funkci. Pozoruhodné je, že je často účinnější než běžné tréninky zaměřené na kardio. Nejenže se budete skvěle bavit, ještě k tomu posílíte životně důležitý orgán.

Zlepšení paměti

Kombinace tance a cvičení má také blahodárný účinek na mozek. Jelikož při tanci procvičujete koordinaci všech různých pohybů, i vaše mysl pomyslně cvičí. Myšlení by se vám tedy mělo zlepšit, a další výhodou je i snížené riziko neurologických onemocnění.

Posílení svalů

Dalším skvělým benefitem této pohybové aktivity je posílení svalů celého těla, a nejen nohou, jak by se mohlo zdát. Při tanečním cvičení zapojíte všechny možné svaly a vybudujete si silný střed, který je potřebný ke správnému držení těla. Netřeba také zmiňovat, že při pravidelné aktivitě spálíte nemalé množství tuku, což může pomoc s vašimi hubnoucími cíli.

Příval energie a dobré nálady

Je všeobecně známo, že pohyb léčí. Pokud chcete najít spolehlivý zlepšovák nálady, stačí se jen nechat pár minut denně unášet rytmem hudby. Fun Dance Workout není možná všelék, ale rozhodně dokáže zkvalitnit váš psychický a mentální stav. Vyzkoušejte ho a přesvědčte se, že dobrá nálada na sebe nenechá dlouho čekat. Ještě lepší efekt to bude mít, když se do cvičení ve formě tance pustíte s ostatními.

Co s sebou na lekci tanečního cvičení?

Na Fun Dance Workoutu je skvělé to, že k němu vlastně nic nepotřebujete. Tedy rozhodně nic, co byste neměli běžně po ruce. Nemusíte mít žádný speciální oděv nebo posilovací pomůcky. Stačí pohodlná obuv a oblečení, trocha místa, dostatek vody a hlavně chuť k pohybu.

Společně jde všechno lépe

Zprvu se můžete stydět, i když jen pomyslíte na to, že byste měli tančit před dalšími lidmi. To však není třeba, neboť netančíte před nimi, ale s nimi. Skupinové lekce jsou skvělým způsobem, jak poznat nové tváře, a hlavně jak se navzájem povzbudit a podpořit se v objevování něčeho nového. Ponořte se společně do tajů Fun Dance Workoutu a sami budete překvapeni z toho, co dokážete. Všichni jste v tom totiž spolu, a proto je to také mnohem větší zábava.

Nechte se unést rytmem

Není třeba se ostýchat, protože smysl pro rytmus je v každém z nás. Nemějte obavy z toho, že vám to nepůjde – jakmile se do toho dostanete, uvidíte, že na tom není nic složitého. Stačí se jen nechat unášet melodií a naslouchat vlastní intuici, která vám dá vědět, pokud bude něco v nepořádku. Vzhledem ke všem výhodám, které v sobě skupinové lekce Fun Dance Workoutu skýtají, si můžete být naprosto jisti, že vám vaše tělo nakonec ještě poděkuje.

Kam na Fun Dance Workout v Olomouci?

Otázka, které vás určitě zajímá ze všeho nejvíce. Kam v Olomouci vyrazit za lekcemi tanečního cvičení? Kurz Dance Workout ve své nabídce nově nabízí oblíbené 331 Dance Studio Olomouc, které se jinak věnuje populárním tanečním stylům Street Dance a Contemporary Dance.

Jednoduché fitness a kardio taneční lekce, díky kterým spálíte přebytečné tuky a vypracujete svou postavu. Přesně tak představuje 331 Dance Studio Olomouc kurz určený všem bez ohledu na věk. Výhodou je, že bude probíhat v samém středu Olomouce perfektně dostupném městskou hromadnou dopravou, takže jen těžko budete hledat výmluvu, proč se těchto lekcí kombinujících cvičení a tanec nezúčastnit.

Loading


Sdílet článek